24 Ağustos 2016 Çarşamba

‘’CORNETTO’’ BİR DONDURMA EFSANESİ

Malum yaz aylarındayız ve pek çoğumuz aşırı sıcaklardan şikâyetçi. Bu sıcaklarda sizi serinletecek olan efsane lezzet Cornetto Türkiye’nin ilk dondurma markası ve bir dondurmadan daha fazlası.
Dondurmanın efsanesi olan Cornetto 1990 yılında ülkemizdeki bakkalların dolaplarında kendine yer buldu. Aşkın dondurması ismini alan ve pek çok gencin en sevdiği dondurma markası olan Cornetto, 26 yılda 30’dan farklı çeşit çıkarmış ve her çeşidinde bize ayrı bir tat kazandırmayı başarmıştır. En güzel dondurmalar ile çıtır çıtır külahın içinde enfes dondurması ve son ısırıkta bizi bekleyen tatlı bir sonla, dondurmanın aşka dönüşmüş hali…
Efsane dondurma Cornetto’nun efsane lezzetlerini biraz daha yakından tanıyalım… Klasik bir lezzet ile başlıyoruz işte ilk efsanemiz;
Cornetto Classico Lezzetleri,
Efsane dondurmanın, klasik lezzeti. Taptaze sütle yapılmış enfes kaymaklı dondurması, kendinizi şımartacağınız fındık parçaları, üzerindeki mükemmel çikolata sosuyla başladığımız bu serüvende bizi tatlı bir son bekliyor. Üstelik yalnızca 200 kalori.
Cornetto Classico Çikolata, bol çikolatalı dondurmanın üzerinde, parça çikolatalar ve çikolatalı çıtır çıtır külahı ile sizi aşka davet eden bu lezzet klasiğinden vazgeçmeniz oldukça zor. 200 kalori olan Classico Çikolata günlük enerjinin %10’unu karşılayan bir lezzet.

Cornetto’nun efsane lezzetleri ile devam ediyoruz, işte ailenin büyük üyeleri Cornetto Disc…
Cornetto Disc Antep Fıstık & Çikolata
Çikolatadan yapılmış kocaman bir diskin altında Antep fıstıklı Cornetto dondurması ve enfes çikolata sosuyla aşkına lezzet katmak istemez misin? Unutma efsanevi ‘’tatlı son’’ aşkın son ısırığında seni bekliyor.
Cornetto Disc Karamel,
Cornetto’nun sevilen diğer tatlarından biri de Cornetto Disc Karamel, vanilyalı dondurma lezzeti karamel ile birleşti üzerlerine fındık parçaları serpildi. Bu lezzete kim hayır diyebilir ki?
Cornetto Disc Oreo,
Efsane ikili Oreo ve Cornetto size bir dondurmadan çok daha fazlasını sunacak. Kakaolu Oreo bisküvileri, eşi benzeri olmayan kaymaklı dondurma ile birleşti. Cornetto Disc Oreo, karşı konulmaz lezzet.
Cornetto Disc Chessecake,
Chessecake tadı külahının içinde, enfes orman meyveli sosu ve kaymaklı dondurma ile Cornetto Disc Chessecake sizi uzun süren bir lezzet yolculuğuna sürüklüyor.
Efsane dondurmanın, aşkla ortaya çıkan lezzeti Cornetto In Love…
Cornetto In Love Chocolate Berry,

Cornetto’dan efsane bir tat daha, Cornetto In Love Chocolate Berry… Böğürtlen sosu ve çikolatalı dondurmanın mükemmel uyumu, üstündeki çıtır çıtır kalpler ile bu lezzete âşık olmamak neredeyse imkânsız. Yalnızca 230 kalori.

Cornetto In Love Toffee Krokan,
Fındık ve krokan parçalarının mükemmel uyumuyla, unutamayacağın toffee sosu ve kaymaklı dondurma, işte bu karşı konulamayan lezzet sadece 220 kalori.
Büyük ailelere küçük Cornetto’lar…
Paylaşmanın keyfini çıkaracağınız, aşkın küçük tadı Cornetto Mini. 8’li paketlerde kaymak ve çikolata lezzetlerinin buluştuğu minik efsaneler.

Aşkın efsane dondurmalarını sizler için tanıttık, dondurma efsanesi size bakkallarınızdaki dondurma dolapları kadar yakın.  Sende Cornetto’nu, aşkta ilk adımı at…

4 yorum:

Gözde'nin Blog Günlüğü dedi ki...

Cornetto'nun her dondurma çeşidi enfes :))

Cizel PEZUK dedi ki...

Bizim favori lezzetimiz cheesecakeli muhtesem 👌

ortadakarisik blog dedi ki...

Karamelli ve böğürtlen soslu tamm bana göre ;)

Mehmet Osman Çağlar dedi ki...

Aşkın efsaneleri birbirinden mükemmel görünüyor.