10 Ocak 2016 Pazar

ANKASTRE MUTFAKLARIN DAYANILMAZ GÜZELLİĞİ…

Mutfak modasında yeni trend; ankastre mutfaklar. Yeni konut projelerinde ve tadilat yapılan mutfaklarda kullanılan ürünler, mutfak dekorasyonu ile tamamen bütünleşip çok şık bir görüntü sunması sebebiyle, artık tamamen ankastreye dönmüş durumda. 2014 Beyaz Eşya satış raporlarına göre solo ürünlerin satışı %2 düşerken, ankastre ürünlerin satışı %8 artmış. Bu da tercihin ankastre ürünlerden yana olduğunu bize kanıtlıyor.
Ankastre dilimize Fransızca “encastre” kelimesinden gelmiş bir sözcük. Tam olarak anlamı ise; bir oyuğa veya yuvaya yerleştirilmiş tesisat demek. Yani solo ürünlerin aksine ankastre ürünler, mutfak tezgahının veya dolaplarının içine monte ediliyor ve görüntü olarak tamamen kayboluyorlar. Mutfak bu sayede, hem çok modern bir görünüme kavuşuyor, hem de özellikle küçük mutfaklarda kullanım alanı açısından büyük avantaj sağlanmış oluyor. Beyaz eşyalarınız, ayrı birer mobilya olmaktan çıkıyor, hatta eğer mutfak dolapları ile uygun kapak kullanırsanız, ankastre ürünleriniz artık tamamen görünmez hale geliyorlar.
Ankastre ürünler arasında en çok satın alınanları; ocak, davlumbaz ve fırın. Bu üçlü genelde set olarak satılıyor ve böylece tüketicilere büyük fiyat avantajı sağlıyor. Bunların yanı sıra buzdolabı, mikrodalga fırın, bulaşık makinesi de dilerseniz ankastre olarak bulunuyor. Bu ürünlerin tamamı, özel bir teknoloji kullanılarak üretiliyor. Yani solo ürünlerinizi sonradan ankastre olarak kullanmanız mümkün değil. Piyasada bugün hemen, hemen her markanın ankastre ürünleri bulunuyor. Ancak ankastre konusunda uzman ve %100 yerli bir firma ile mutfağınızı dekore etmek isterseniz Silverline’ın sitesini ziyaret etmelisiniz. Silverline 1994 yılında sadece davlumbaz üretmek amacıyla kurulmuş bir firma. Silverline adı ise, firmanın ürettiği ilk sürgülü davlumbaza verdiği isim. Mutfakta gittikçe daha çok zaman geçirildiğini ve mutfağın artık bir “yaşam alanı” haline geldiğini öngören firma, 2005 yılından itibaren de davlumbazın yanı sıra, ankastre fırın ve ocak üretimine başlamış. Bugün Silverline Ankastre adı ile Merzifon’da 85.000 m2. alana kurulu fabrikasında üretim yapıyor ve %100 Türk sermayeli yapısıyla, 2014 yılından beri de ürünlerinde “Turquality” logosunu gururla taşıyor. Silverline Ankastre, davlumbaz, ocak ve fırının yanı sıra tamamlayıcı ürünler olan ankastre buzdolabı, bulaşık makinesi, eviye, çöp öğütücüsü, armatür ve fırın altı ısıtıcı çekmecelerini de tüketicilerin beğenisine sunmuş durumda.

Hiç yorum yok: