28 Şubat 2012 Salı

tavuklu nohutlu pilav

hepinize günaydınlar ve sağlıklı mutlu, huzurlu bir gün diliyorum.bugün sizlerle aslında hepinizin bildiği pilavın tarifini vermek istiyorum.benim gibi pirincin merkezinde oturunca pilavında her türlüsünü pişiriyorsunuz.tavuklu nohutlu pilav burada bütün yemek davetlerinde ,düğün yemeklerinde yapılır.sizde pilav sız yemek olmaz diyenlerdenseniz pilavınızı birde böyle pişirin derim.buyrun bakalım tavuklu nohutlu  pilavımızın tarifine:


malzemeler:
2 su bardağı pirinç
istenilen kadar tavuk
1 kase haşlanmış nohut
su
tuz
tereyağ ve az sıvıyağ
önce ayıklanan pirincimiz derin bir kaba alınır ve üstüne 1 yemek kaşığı tuz ekilerek sıcak suyla ıslatılır.ıslanan pirinç en az yarım saat bekletilir.
diğer tarafta tavuğumuz tencereye alınır ve üstü geçecekkadar suyla beraber haşlanır.
pilav tenceremiz ocağa konur ve kısık ateşte tereyağ eritilir.eriyen tereyağa az sıvıyağ ilave edilir.pirinç suylka yıkanıp süzülür.yıkanıp süzülen pirinç tencereye alnır ve karıştırılır ve kısık ateşte 10 dk kavrulur.kavrulan pirince haşlanmış tavuğun suyundan 2 subardağı ve 1 su bardağıda normal su kaynar olacak şekilde eklenir.nohut ve az tuz ialve edilerek karıştırlır ve tencerenin ağzı kapatılarak kısık ateşte suyu çekene kadar pişirilir.pişen pilava haşlanmış ve küçük parçalara ayrılmıştavuk ilave edilir.karıştırılarak servis yaplır.
afiyet olsun.

1 yorum:

Bloglar Yarışıyor, Siz de Katılabilirsiniz dedi ki...

Bloglar Yarışıyor ile siz de blogunuzla kazanmaya aday olun, promosyon ödüller kazanın. Sponsorlarımızın desteği ile bloglar arası etkinlik yarışmamızı 4. kez düzenliyoruz. Siz de başvurun. Detaylı bilgiyi websitemizden öğrenebilirsiniz.
İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler!


Web: http://www.bloglaryarisiyor.net
Mail: iletisim@bloglaryarisiyor.net
Tel: +90212 330 9707